1.TARAFLAR

1.1.SATICI
Ünvan: Chankaya Müzik Aletleri ve Aksesuarları A.Ş.
E-Posta: info@tchankaya.com

1.2.ALICI

www.tchankaya.com sitesinden satın alma gerçekleştiren kişi/kullanıcı.

2.GENEL HÜKÜMLER

2.1.ALICI, SATICI ‘ya ait https://www.tchankaya.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
2.2.Sözleşme konusu ürün, özel bir durum belirtilmemesi halinde, sipariş süresinden 48 saat sonra teslimata hazır hale geleceği taahhüt edilir.
2.3.Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
2.4.SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklerle teslim edilmesinden sorumludur.
2.5.Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

2.6.SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
2.7.İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICI’ya faks veya posta yolu ile ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

Satıcı veya Sağlayıcının Yükümlülükleri

(1) Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 3 gün içinde, varsa tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür.

(2) Satıcı veya sağlayıcı, birinci fıkrada belirtilen tüm geri ödemeleri, tüketicinin satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde ve tüketiciye herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden tek seferde yapmak zorundadır.

(3) Cayma hakkının kullanımında, iade masraflarının açıkça tüketici tarafından karşılanacağı belirtilmedikçe, bu masraflardan satıcı veya sağlayıcı sorumludur. Ancak tüketicinin ödeyeceği bedel, hiçbir suretle sipariş için ödediği teslim masraflarını geçemez. Aksi takdirde aşan kısım cayma konusu mal bedeliyle birlikte aynı süre içerisinde tüketiciye ödenir.

(4) Satıcı veya sağlayıcının cayma hakkının kullanımına ilişkin gereği gibi bilgilendirme yapmaması durumunda, söz konusu malda meydana gelen değişiklik ve bozulmadan tüketici sorumlu tutulamaz.

3.TESLİMAT, İADE VE CAYMA

3.1.Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

  1. a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda,tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
    b) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır

Malın satıcı tarafından taşıyıcıya teslimi, tüketiciye yapılan teslim olarak kabul edilmez.

Mal teslimi ile hizmet ifasının birlikte yapıldığı sözleşmelerde mal teslimine ilişkin cayma hakkı hükümleri uygulanır.

Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin cayma hakkı süresi dolmadan, yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısıyla satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmesi yeterlidir.

Cayma hakkının kullanılmasında tüketici bu Yönetmeliğin ekinde yer alan formu kullanabileceği gibi cayma kararını bildiren açık bir beyanda da bulunabilir. Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin bu formu doldurabilmesi veya cayma beyanını gönderebilmesi için internet sitesi üzerinden seçenek de sunabilir.

Telefonla yapılan satışlarda, satıcı veya sağlayıcı bu Yönetmeliğin ekinde yer alan formu en geç mal teslimine veya hizmet ifasına kadar tüketiciye göndermek zorundadır.

3.2.Teslimat Süresi

Onaylanan siparişin hazırlanması ve anlaşmalı kargo firmasına tam ve eksiksiz teslimi; siparişin tahsilatından itibaren en fazla 2 iş günüdür.

Gönderinin/gönderilerin sipariş bilgilerinde yer alan teslimat adresine tam ve eksiksiz şekilde ulaştırılması, gönderinin/gönderilerin anlaşmalı kargo firmasına tesliminden itibaren en fazla 3 iş günüdür.

* ”Ankara (Merkez İlçeleri) Siparişleri Aynı Gün Kapınıza Teslim” uygulamasına özel teslimat süresi websitesinde beyan edilen şekildedir. Gecikme durumunda müşterinin koşulsuz iade hakkı bulunur.

3.3.Koşulsuz İade

Ürünleri açmadan, tatmadan, tüketmeden, orijinal kutusunu/ambalajını bozmadan ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybettirmeden koşulsuz iade edebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünler ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe/mesaj göndermeniz gerekmektedir.

3.4.Teslimat Anında İade

Teslimat esnasında uyumsuzluk/olumsuzluk görürseniz (açılmış, zarar görmüş, farklı, yanlış, eksik, fazla) gönderinin/gönderilerin tümünü teslim almayarak anlaşmalı kargo firması yetkilisine veya özel kuryeye iade edebilirsiniz.

3.5.Teslimat Sonrası İade

Tchankaya; teslimat esnasında tespit edilemeyecek uyumsuzluklara/olumsuzluklara karşı, -aşağıdaki hususlara uymak kaydı ile- iade kabul eder. İade edilmek istenen ürünlerde;

*Bayatlık, farklılık, bozukluk veya yabancı madde bulunması,

*Tadımlık miktardan fazla tüketilmemiş şekilde mevcudiyetinin korunması ve orijinal ambalajı/kutusu ile birlikte muhafaza edilmesi,

*Uyumsuzluğun/olumsuzluğun Tchankaya’e fotoğraf ve video gibi anlaşılır tespitlerle birlikte bildirilmesi,

Şart ve gereklidir. Ayrıca;

*İade; teslim tarihinden itibaren en geç 3 iş günü içerisinde anlaşmalı kargo firmasına yapılmalıdır.

*İade etmek istediğiniz ürünler ile birlikte orijinal fatura ve tüm kopyaları iade edilmelidir.

3.6.Para İadesi

İade şartlarına uygun şekilde Tchankaya’e ulaştırılan ürünlerin para iadesi; ürünlerin tarafımıza ulaştığı günden itibaren işleme alınır ve en geç 3 iş günü içinde para iade işlemi gerçekleşir.

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin para iadesinin hesabınıza yansıması tamamen bankanızın inisiyatifindedir. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlere ait tutarın hesabınıza yansıması ise taksitli şekilde gerçekleşebilir. Bu durum da bankanızın inisiyatifindedir.

3.7.İade Adresi

Saray Mahallesi 12. Cadde No: 1 Kahramankazan / ANKARA adresidir.

4.İSTİSNALAR

4.1.Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

  1. a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
    b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
    c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

4.2. Sağlık veya hijyen açısından iadesi uygun olmayıp, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallara ilişkin sözleşmeler.

4.3. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen gayr i maddi mallara ilişkin sözleşmeler. 

5.GENEL HÜKÜMLER

Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir.

6.YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Following a long term research and work I am pleased to share with my fellow musicians and colleagues that we reached our goals for obtaining a pleasant tone, ease of playing and comfort as all of us seeking after. The journey that I started in 1994 producing bassoon reeds is continuing with my new brand TCHANKAYA in a corporate fashion. Hereupon, we are presenting to your likes our master crafted, warm toned, dense and durable reeds that are grown in the coastal lands of Mediterranean region. We are grateful for your interest and support for us from the past to the present.

Sincerely,

Engin Güngördü

TCHANKAYA